Jak awansować w firmie?

Szukasz pracy i znalazłeś coś, co chcesz. Ubiegałeś się o nią, przeszedłeś przez proces rozmowy kwalifikacyjnej i zostałeś zatrudniony. Gratulacje! Jesteś teraz na drodze do udanej kariery w świetnej firmie.

Ale co się stanie, gdy będziesz chciał awansować? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób rozpoczynających karierę zawodową. Poruszanie się po wodach awansu może być trudne, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w firmie.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to dowiedzieć się, kto podejmuje decyzje o awansach i podwyżkach w Twojej firmie: Menedżer zatrudniający czy dział HR? Jeśli jest to menedżer zatrudniający, to dobra wiadomość! Oni znają Cię najlepiej i rozumieją Twoją etykę pracy, więc mogą być bardziej skłonni dać Ci awans po pewnym czasie pracy w ich firmie.

Awans w firmie to coś, co musisz zdobyć. Aby awansować, musisz wykazać się umiejętnościami i zdolnościami. Jeśli jesteś pracowity i utalentowany, zostaniesz zauważony w firmie.

Możesz awansować w firmie poprzez pokazanie swoich umiejętności, talentu i zdolności. Musisz pokazać, że jesteś gotowy do podjęcia większej odpowiedzialności i wyzwań. Powinieneś udowodnić, że możesz podjąć się większego wyboru i zadań niż twoje aktualne stanowisko.

Jeśli jesteś dobry w swojej pracy, nie będzie konkurencji wśród rówieśników i kolegów. Oni chętnie pomogą ci awansować, ponieważ wiedzą, że oni też dostaną awans, jeśli będą ciężko pracować na swoich stanowiskach.

Aby uzyskać awans, powinieneś wykonać trochę więcej pracy i poświęcić trochę więcej czasu na swoją pracę niż inni koledzy. To sprawi, że wyróżnisz się z tłumu. Ludzie zauważą to w Tobie i zaczną o tym wspominać, gdy pojawią się przed nimi listy awansowe.

Musisz mieć oczy i uszy otwarte na wszelkie nowe możliwości w firmie, które mogą wymagać trochę dodatkowego wysiłku z Twojej strony, ale w wielu przypadkach mogą zapewnić Ci łatwy awans.

Potrzebujesz trochę szczęścia, ponieważ dobry czas na awans nadchodzi tylko raz lub dwa razy w roku, w zależności od liczby osób, które mają szansę na awans.