Dlaczego wydaje Ci się, że nic Ci się nie udaje?

To, że coś Ci nie wychodzi, nie oznacza, że odnosisz same porażki. Na pewno nie raz już to zauważyłeś. Kiedy marzysz o podwyżce, niedostanie jej nie oznacza, że uważasz się za przegranego, a mimo to pojawia się niezadowolenie i rozczarowanie, być może nawet obniża Ci się samoocena. To uczucie może jednak zniknąć raz na zawsze, jeśli tylko zrozumiesz, co jest twoim głównym problemem i zaczniesz nad tym pracować.

Nie stawiasz sobie żadnych celów


Ciężko, żebyś osiągał sukces, skoro nie jesteś do końca pewny, co to dla Ciebie oznacza. Definicja sukcesu, która nie jest od początku ustalona, będzie zmieniała się za każdym razem, kiedy spotkasz kogoś, kogo podziwiasz, twój znajomy z pracy coś osiągnie albo stracisz coś, co było dla Ciebie ważne. Twoim pierwszym zadaniem będzie więc spisanie spokojnie tego, co chcesz osiągnąć i jaki czas sobie na to dasz. Taka zmiana pomoże Ci trzymać się tego, co naprawdę jest dla Ciebie istotne i nie porzucisz obranej drogi, tylko dlatego, że stanie na niej nagle ktoś, kto zrobić to szybciej albo zajął się zupełnie czymś innym i mu się udało.

Uważasz, że do powodzenia potrzeba szczęścia


Szczęście przeważnie nie ma niczego wspólnego z tym, jak daleko jesteś w stanie dojść. Oczywiście jego pomoc zawsze jest mile widziana, ale nie należy uzależniać od niego swojego sukcesu. Nie czekaj, aż w twoim polu widzenia pokaże się okazja, a tym bardziej nie oczekuj, że ktoś sam się z nią do Ciebie zgłosi. Zacznij pracować na swój sukces i zadbaj o to, żeby wszyscy wokół zauważyli, że to Ty masz szczęście. A jeśli dalej Cię to nie przekonuje, to porozmawiaj z osobami, które twoim zdaniem odniosły sukces i zapytaj, ile zawdzięczają szczęściu. Nie zakładaj z góry, że Ci okłamują, tylko przyjmij z pokorą ich rady.

Skupiasz się tylko na negatywach


Większość ludzi ma tendencję do patrzenia tylko na negatywne części swojej działalności. Jeśli spotyka Cię coś miłego, to szybko zostaje przez Ciebie zapomniane, prawdopodobnie dlatego, że nie wzbudza to u Ciebie tak silnych emocji, jak te nieprzyjemne sytuacje. Jeśli zauważyłeś u siebie ten problem, codziennie wieczorem postaraj się spisywać miłe rzeczy, które spotkały się w pracy albo podczas całego dnia. Mogą to być twoje sukcesy, ale także to, za co jesteś wdzięczny i dobrze spędzony czas ze znajomymi. W ten sposób będziesz miał pod ręką zdrowy bilans swojego życia i szybko nabierzesz nowej energii do działania.

1 thought on “Dlaczego wydaje Ci się, że nic Ci się nie udaje?

  1. Skupianie się na negatywach jest najgorsze. Warto dojrzeć pozytywną stronę każdego zdarzenia i wyciągać z niego wnioski.

Comments are closed.