Zacznij korzystać z Linkedln!

Doradcy zawodowi mówią, że w dzisiejszych czasach media społecznościowe to najlepsze miejsce do szukania pracy i cennych kontaktów. Warto tutaj być.

Myślisz o zmianie pracy? A może chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Jeśli tak, Linkedln jest także dla ciebie. Kiedyś był kojarzony głównie z rekrutacją, dziś to platforma do nawiązywania ważnych, profesjonalnych znajomości. Na świecie ma ponad 700 milionów użytkowników, a w Polsce już ponad 4 miliony.

DOBRY PROFIL


TO WIĘCEJ NIŻ WIZYTÓWKA ONLINE. Rejestracja jak w innych serwisach polega na wypełnieniu formularza (trzeba wpisać swoje dane i hasło). Należy też podać lokalizację i w nagłówku zawód. Warto ten wpis nieco rozszerzyć, np. o branżę, w której działasz, bo rekruterzy i algorytmy serwisu, szukając specjalistów, widzą najpierw nagłówki. Pamiętaj o zdjęcia profilowym i zdjęciu w tle, które nawiąże do tego, czym się zajmujesz. Wypełnij sekcje: licencje i certyfikaty; doświadczenie; osiągnięcia. Ważne jest też podsumowanie. Tu wpisz, w czym czujesz się mocna, pochwal się. Nie musi być długo, ważne są konkrety.

SIEĆ KONTAKTÓW


SERCE SERWISU. Dzięki Linkedln możesz utrzymywać kontakt z osobami, z którymi pracowałaś, i nawiązać nowe znajomości. Ale w przeciwieństwie do innych serwisów tu nie działa zasada: im więcej, tym lepiej. Liczą się sprawdzone kontakty, z ludźmi, którzy cię znają i mogą zarekomendować, albo tymi, których ty chcesz poznać osobiście.

OFERTY PRACY


ŁATWE POSZUKIWANIA. Możesz przeglądać ogłoszenia i od razu na nie aplikować (widzisz też, ile osób jest zainteresowanych daną pracą). Za pośrednictwem serwisu będziesz też dostawać oferty przygotowane specjalnie dla ciebie, w oparciu o twój profil.

SZKOLENIA


CENNA WIEDZA. W ramach portalu działa platforma Linkedln Learning (www .1inkediti.coilear-lung). Jest tam ponad 16 tysięcy webinarów, specjalistycznych kursów z wielu dziedzin. Nowością są np. kursy na temat pracy zdalnej w czasie pandemii. Korzystanie z serwisu jest płatne, ale raz na rok można mieć darmowy dostęp przez miesiąc. Warto wypróbować!